ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Як відкрити свій хостинг

Як відкрити свою хостингову компанію

Захопленим ідеєю відкрити хостингову компанію для початку бажано відповісти на кілька запитань.

  • Хороший ви маркетолог?
  • Чи готові працювати в умовах жорстокої конкуренції?
  • Чи є у вас клієнтська база?

Якщо хоч одна відповідь є негативною, даний бізнес краще і не починати. Впертим можна спробувати перепродувати віртуальні байти (капіталовкладення мінімальні — від $8). Або ж відкрити невеличкий центр обробки даних (знадобиться від $1500, що при вдалому збігу обставин окупиться за рік), але в дуже вузькій ніші.

Міні і максі

Існує кілька способів продажів послуг хостингу. Найпростіший і дешевий — так званий реселінг (від англ. reseller — торговий посередник). Досить орендувати виділений сервер (віртуальний або фізичний, залежно від потреб) у хостингової компанії (хостера). Або ж укласти договір на обслуговування свого сервера і перепродувати послуги хостингу кінцевому споживачеві.

Орендувати віртуальні байти теоретично можна як в Україні, так і за кордоном. Однак, за словами Сергія Рябчука, менеджера з розвитку компанії HostPro, в разі оренди закордонного сервера доступність сайтів (швидкість і якість завантаження) буде гірше. Це не помітять користувачі, підключені до провідних провайдерам, але на периферії, де досі багато домашніх мереж зі слабкими зарубіжними каналами, проблеми з доступом будуть відчутні. А швидкість завантаження сайту і його географічне розташування впливають на його пошукову оптимізацію (SEO).

До того ж український хостер може прийняти на обслуговування сервер реселера, забезпечити йому технічну підтримку російською мовою, оперативний зв'язок з нею, а в разі потреби пустити на працюючий майданчик. Важлива перевага — будь-яка форма оплати послуг, тоді як зарубіжний приймає оплату лише за допомогою кредитної карти або системи Webmoney. Купуючи реселінг в Україні, можна розраховувати на знижку при реєстрації доменних імен в українських доменних зонах, — звертає увагу Євген Шерман, керівник компанії FREEhost.com.ua. Але реселінг — це частіше супутній бізнес для розробників сайтів або невеликих web-студій, які курують до сотні онлайн-ресурсів своїх клієнтів.

Інший спосіб продажів послуг хостингу — відкрити незалежний центр обробки даних (ЦОД або дата-центр). Однак сьогодні це бажано робити, як стверджує Сергій Рябчук, в чітко визначеної ніші. Має сенс створювати хостинг — пропозиції для окремих CMS — систем, які розвиваються і набирають обертів. Затребуваний python — хостинг (для мови програмування, альтернативного популярному php), — відзначає пан Рябчук.

Повноцінна хостинг-компанія, зазвичай, працює на власному обладнанні в окремому приміщенні. Спеціальних вимог і дозволів на її відкриття в Україні немає. Досить зареєструвати юридичну особу, створити сайт і закупити відповідне обладнання, виходячи з розмірів бюджету. Бажаючим створити великий дата-центр потрібно бути готовим до тривалої процедури отримання необхідних дозволів.

При будівництві приміщення для великого дата-центру буде потрібно багато стандартних дозвільних документів. Власники таких центрів також орієнтуються на вимоги міжнародного стандарту TIA/EIA-942, якими користуються і в Україні, — розповідає Ірина Стельмах, керівник відділу продажів корпоративним абонентам дата-центру Воля. Це і полегшить роботу такого центру, і забезпечить високу якість надаваних послуг. Однак будувати дата-центр своїми силами виправдано тільки для дуже великої компанії. Невеликим підприємствам доведеться шукати партнера. Тут слід врахувати певні ризики.

Можна найняти спеціалізовану керуючу компанію, що займається саме будівництвом ЦОД. Однак таких в Україні не існує, а значить, доведеться шукати іноземного партнера, наприклад в сусідній Росії. Можна також найняти для будівництва ЦОД компанію — системного інтегратора. Але такі підприємства орієнтовані на декількох постачальників ІТ-обладнання, чию продукцію і стануть нав'язувати замовникові, а також у них немає в штаті будівельників, так що залучення сторонніх будівельних підрядників не уникнути.

До того ж при створенні ЦОД доводиться вирішувати як проблеми ІT, так і труднощі з інфраструктурою. Наприклад, неправильна планування об'єкта може привести або до перегріву, або до відмови системи, а то й до нежиттєздатності всього ЦОД. Відповідно, вимоги до кваліфікації кадрів, які займаються і проектуванням, і впровадженням, і експлуатацією ЦОД, постійно зростають. Однак цих фахівців в Україні сьогодні ніхто не готує, вони набираються досвіду методом проб і помилок.

Для середніх дата-центрів зазвичай орендують приміщення, а їхні канали зв'язку мають обмежену пропускну здатність. Малі дата-центри надають мінімум послуг, оскільки використовують малопотужне обладнання і працюють, зазвичай, в погано пристосованих приміщеннях.

Міжнародні стандарти визначають чотири рівні надійності хостера, тобто безперебійності в роботі: від найнижчого (Tier 1) до найвищого (Tier 4). Для конкурентоспроможного хостингу достатньо орієнтуватися на стандарт Tier 3. Як мінімум це означає, що дата-центр має кілька каналів підключення до провайдера, все обладнання підключено до двох незалежних електромереж, використовуються кондиціонери, є два незалежних електрогенератора і UPS, — пояснює Сергій Рябчук.

Однак, за словами Євгенія Шермана, фактично в Україні немає жодного комерційного дата-центру, який повністю відповідає стандарту Tier 3. Деякі фірми декларують відповідність даному стандарту, але це неправда. Наприклад, наша компанія не вводить клієнтів в оману і чесно заявляє, що відповідає стандарту Tier 2 +. Плюс в даному випадку означає, що ми значно перевершуємо стандарт 2: на поточний момент у нас зарезервовано 90% всіх основних вузлів, — Розповідає пан Шерман.

Ціна старту

Для стартапу реселінга достатньо купити у хостера пакет послуг (100 - 200 грн. В місяць) і розробити сайт ($400 - 1000 в залежності від складності). Ми пропонуємо тариф Смачний від $8 на місяць, на якому можна хостити до 10 повноцінних сайтів з незалежними панелями управління. Окупиться він вже після продажу хостингу на два сайти по $4 », — підраховує менеджер з розвитку компанії HostPro. Оренда окремої сервера, на якому можна розміщувати сотні невеликих сайтів клієнтів, обійдеться в менш $100 на місяць. Купівля свого сервера вимагатиме від $1000, а оплата за його розміщення на обслуговування — від $80/міс. Термін окупності — рік.

Для відкриття невеликої конкурентоспроможної хостингової компанії, на думку Євгенія Шермана, потрібно від $ 40 тис. Це мінімум п'ять — шість серверів (по 25 тис. Грн. Кожен), кілька комутаторів, персонал в п'ять-шість чоловік, офіс. Необхідний мінімум програмного забезпечення: сайт компанії, панель управління хостингом ($2, 5 тис.), Білінг — панель (іноді поєднана з панеллю керування, але краще замовити її розробку під себе). Термін окупності, з урахуванням наступних вкладень в покупку устаткування, розробку програмного забезпечення і зарплату співробітників, — близько п'яти років, — говорить пан Шерман.

Вартість побудови середнього по масштабі і можливостях дата-центру в Україні, на думку Ірини Стельмах, вимірюється мільйонами умовних одиниць, і окупність його, за різними оцінками, не менше трьох років.

Стандарти якості

Невеликі хостинг-провайдери, зазвичай, розміщують своє обладнання в спеціалізованих дата-центрах, у всякому разі на старті бізнесу. Оскільки побудувати центр обробки даних, який відповідає всім умовам безперебійної роботи, вимагає великих витрат і зусиль. На певному етапі розвитку нашої компанії ми відчули, що обслуговувати таку кількість своїх серверів в різних дата-центрах складно, не кажучи вже про встановлення нових. Тому протягом трьох років побудували собі відповідне приміщення, — розповідає керівник компанії FREEhost.com.ua.

Близькість до магістральних каналів зв'язку — не єдина вимога для приміщення майбутнього дата-центру. Ірина Стельмах звертає увагу на те, що приміщення має бути без вікон, але не нижче рівня землі. При цьому в ньому не повинно бути трубопроводів і дренажних систем, а поруч — робочих зон (ліфтових шахт, сходових прольотів, вентиляційних камер тощо), вони не дозволять в майбутньому розширюватися. Розмір приміщення підбирається залежно від обслуговуваної робочої площі та кількості необхідного обладнання, враховуючи, що для його монтажу та обслуговування в майбутньому теж знадобиться певний простір. За стандартом TIA/EIA - 942 мінімальний розмір серверної кімнати повинен бути не менше 14 кв. м. Висота стель — від 2, 44 м, — говорить пані Стельмах.

Людські ресурси

Для функціонування реселера достатньо однієї людини в штаті, який виконував би функції адміністратора і програміста. Для діяльності ЦОД знадобиться кілька людей. Мінімум — один адміністратор і три-чотири співробітники технічної підтримки для роботи позмінно цілодобово. Кількість персоналу різний для кожного хостера і залежить від його спеціалізації. Наприклад, якщо на одному сервері розміщується безліч сайтів, то такий хостинг вимагає більше людей працюють в клієнтській підтримки. Якщо ж один сервер розбитий на ряд виділених віртуальних серверів — потрібна більш потужна технічна підтримка і адміністратори, — відзначає пан Рябчук.

Для повноцінної роботи великого дата-центру знадобляться спеціалізовані відділи. Перш за все, це служба технічної підтримки — найбільша структурна одиниця, співробітники якої відповідають на запити клієнтів, здійснюють моніторинг усіх систем забезпечення і є сполучною ланкою між іншими відділами. Мережеві інженери відповідають за роботу мережі і маршрутизуючого обладнання. Адміністратори — за налаштування, роботу, ремонт і доукомплектацію обладнання. Програмісти забезпечують роботу білінгу та інших програм. Інженери систем забезпечення відповідають за роботу кондиціонерів, системи гасіння пожеж та електроживлення. Чисельність співробітників визначається правилом: у кожного фахівця повинен бути один змінник, а краще два, — рекомендує Ірина Стельмах.

Основні вимоги до приміщення центру обробки даних (ЦОД)

ЦОД повинен мати:

  • Кілька незалежних вводів електроживлення від різних підстанцій.
  • Джерело безперебійного живлення.
  • Дизель-генератор.
  • Кондиціювання.
  • Не менше двох незалежних оптичних вводів від різних провайдерів, кілька міжнародних каналів доступу.
  • Газове пожежогасіння, щоб у разі гасіння пожежі уникнути псування обладнання.
  • Систему відеоспостереження, моніторингу та контролю доступу.

За матеріалами: Економічні вісті

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua