ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Що таке Web Of Trust?

Опис сервісу оцінки веб-ресурсів Web Of Trust

логотип Web of Trust

Web Of Trust (WOT) — це система оцінки репутації веб-сайтів, заснована на відгуках користувачів. Для того, щоб почати користуватися цією системою необхідно встановити безкоштовне розширення для веб — браузера (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera і деяких інших). Після встановлення розширення користувачі можуть виставляти сайтам оцінки за 100 - бальною шкалою, яка умовно ділиться на 5 - ти бальну шкалу від Чудово до Дуже погано. Для рядового користувача найбільш цінним є те, що він може бачити загальну оцінку репутації веб-сайтів, які він відвідує, і таким чином швидко оцінити чи варто довіряти цьому сайту.

Завантажити розширення, необхідне для роботи з сервісом, можна на офіційному сайті Web Of Trust. Після встановлення розширення на панелі інструментів браузера з'являється логотип системи WOT у вигляді кружечка. Колір логотипу залежить від репутації відвідуваного сайту: темно-зелений відповідатиме сайту з високою репутацією, червоний — сайту з низькою репутацією.

Очевидно, що, як і будь-яка система оцінки, WOT не може вважатися абсолютно надійною. Досить складним завданням є відсіювання у явному вигляді неправдивих оцінок чи оцінок від некомпетентних користувачів. Частково цю проблему вдається вирішити за допомогою статистичного аналізу рейтингів на основі теореми Байєса, а також введення рівня довіри до самих користувачів системи, так, що більшу вагу мають оцінки від користувачів з більш високою репутацією.

Компанія WOT Services Ltd, яка володіє сервісом Web Of Trust була заснована в 2006 році в Фінляндії. У травні 2011 року компанія WOT Services Ltd уклала договір про партнерство з Facebook. Користувачі цієї найбільшої соціальної мережі будуть отримувати попередження при спробі переходу на сайт з низькою репутацією. Так само дані Web Of Trust використовуються компанією Mail.ru. У листопаді 2013 року в системі WOT налічувалося вже понад 100 млн. Користувачів у всьому світі.

У нашому ж випадку система WOT є дуже зручною системою при виборі хостингу, а також реєстратора доменів.

UPD. В результаті розслідування журналістів німецької громадської компанії NDR з'ясувалося, що сервіс Web of Trust міг продавати зібрані дані про своїх користувачів стороннім особам. При цьому слід зазначити, що насправді продажем даних займаються багато компаній, в тому числі найбільші пошукові системи. Особливістю претензії до Web Of Trust було те, що нібито була можливість персоніфікації користувачів за даними, що надаються. В результаті з 4 листопада 2016 року розширення заблоковано компаніями Mozilla і Google. У блозі компанії Web of Trust від 19 грудня 2016 року заявлено про оновлення коду додатків спрямоване на забезпечення конфіденційності даних користувачів. У лютому 2017 року Mozilla відновило розширення Web Of Trust в своєму магазині.

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua