ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Що таке домен?

Що таке домен або доменне ім'я? Що таке доменні імена верхнього рівня? Що таке DNS?

Домен або доменне ім'я — це основна частина адреси сайту в інтернеті. Комп'ютери, підключені до інтернету, мають унікальні цифрові адреси для того, щоб за допомогою електронних засобів передачі інформації можна було точно вказати куди саме її потрібно доставляти. Однак, такі цифрові адреси складні для запам'ятовування, і не завжди зручні у використанні. Часто виникає необхідність в переміщенні сайту з одного комп'ютера або сервера на інший, при цьому змінюється його цифрова адреса і за старим цифровому адресою знайти сайт вже неможливо. І, нарешті, на одному і тому ж сервері може знаходиться кілька сайтів. Для подолання цих недоліків існує так звана система доменних імен (DNS), яка дозволяє використовувати постійні зручні для запам'ятовування імена.

Прикладом адреси сторінки в інтернеті є http://tops.org.ua/index.html, при цьому саме доменним ім'ям є tops.org.ua. При доступі до будь-якого сайту система DNS замінює доменні імена на цифрову адресу, що має назву IP — адреса, який може виглядати, наприклад, так: 68.92.6.168. IP-адреса відповідає реальному фізичному адресою сервера, на якому знаходиться сайт.

Доменні імена завжди складаються з двох або більше частин, розділених крапкою. Права частина — ua відповідає географічному положенню і позначає країну, com або org характеризує форму організації для якої призначається сайт, в даному випадку це комерційна організація або деяка організація без вказівки її спрямованості. Права частина доменного імені називається доменним ім'ям верхнього рівня. Частина доменного імені, розташована ліворуч, часто відповідає назві організації, яка нею володіє. Ця частина доменного імені разом з частиною, що відповідає домену верхнього рівня, називають доменним ім'ям другого або третього рівня. Наприклад, доменне ім'я ua є доменним ім'ям першого рівня, org.ua — другого рівня, tops.org.ua — третього. До доменному імені може також додаватися www, але це не обов'язково, і зараз це роблять все рідше.

Система доменних імен могла б містити домени ще більш високого рівня, ніж ті, що використовують зараз com, ua та інші. Найвищий рівень — це кореневий домен, який повинен би був позначатися однією точкою (наприклад, як в деяких ієрархічних системах коренева директорія позначається одним слешем /). Якби точка кореневого домену відображалася в адресному рядку браузера, вона розташовувалася б праворуч від позначення домену верхнього рівня. Передбачається, що точка там є, але вона ніколи не відображається.

Доменне ім'я 2 - го рівня має бути унікальним. Доменні імена верхнього рівня com, net і org можуть бути зареєстровані реєстратором, акредитованим ICANN. В Україні послуги адміністрування та технічного супроводу домену ua і публічних доменів у ньому здійснює ТОВ Хостмайстер.

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua