Tops.org.uaРейтинги платного і безкоштовного хостингу |
Види веб-хостингу, переваги та недоліки різних видів хостингу, якість хостингу
Веб-хостинг — це послуга по розміщення веб-сайтів на спеціалізованих серверах і забезпечення доступу до них через мережу Інтернет. Компанії, що надають послуги веб-хостингу (хостинг-провайдери), виділяють місце на своєму власному або орендованому сервері і надають необхідну ширину інтернет-каналу. Компанії також можуть надавати послугу розміщення серверів інших компаній в своїх дата-центрах: так звану послугу спільного розміщення або колокейшн (Colocation). Її часто називають одним з підвидів хостингу, а іноді виділяють в окремий вид послуг.
Можливості послуг хостингу можуть істотно відрізнятися. Найпростіший вид хостинга — це розміщення односторінкових веб-сайтів, які завантажуються за протоколом FTP (File Transfer Protocol) або веб-інтерфейсу, при цьому файли зазвичай зберігаються на сервері без змін. Багато інтернет-провайдерів надають цю послугу безкоштовно для своїх клієнтів. Хостинг персональних сайтів зазвичай коштує достатньо дешево або взагалі надається безкоштовно (часто за умови показу реклами на сайті). Хостинг комерційних сайтів зазвичай коштує дорожче. Персональні сайти, зазвичай, односторінкові. Великі веб-сайти чи інтернет-портали потребують цілого набору додаткових послуг, зокрема послуги розміщення бази даних і платформ розробки (наприклад PHP, Python, Java та інших), необхідних для встановлення програмного забезпечення, що забезпечує роботу форумів, а також для керування змістом сайту.
Хостинг-провайдер також може надавати контрольну панель для управління веб-сайтом і веб-сервером, а також для встановлення необхідних веб-сервісів, наприклад електронної поштової скриньки. Ряд компаній спеціалізується на певних видах хостингу, таких як електронна комерція. Їхніми послугами зазвичай користуються великі компанії, наймаючи хостинг-компанії для виконання робіт, пов'язаних з технічною стороною роботи з мережею.
Аптайм (Uptime) хостингу — відсоток часу його перебування в робочому стані. Багато хостинг-провайдерів заявляють, що забезпечують Аптайм не менше 99.9% (це приблизно відповідає менш ніж 2 - м хвилинам відсутності доступу в день або не більше 45 хвилин на місяць), проте не завжди під цим мається на увазі саме відсоток від реального часу. Деякі хостинг-провайдери, щоб залучити більше клієнтів, вказують час наявності доступу до хостингу у відсотках від часу роботи сервера, що призводить до істотного завищення результату в порівнянні з аптаймом, який спостерігається насправді. Далеко не всі хостинг-провайдери враховують Аптайм при визначенні вартості своїх послуг, однак деякі все ж зменшують плату при ненавмисному зменшенні Аптайму нижче певного порогу.
неадміністрованийсервер (Unmanaged server), це найдешевший виділений сервер. Користувач має повний адміністративний доступ, що передбачає відповідальність користувача за безпеку та технічну підтримку сервера.
Великі дата-центри надають можливість перепродажу послуг хостингу, дозволяючи своїм клієнтам самим ставати хостинг-провайдерами. Компанії-посередники можуть у свою чергу надавати послуги хостингу іншим дрібнішим клієнтам. Обсяг ресурсів, наявних у різних компаній-посередників, може дуже сильно відрізнятися: вони можуть мати свої виділені віртуальні сервери або колокейшн. Багато компаній-посередників надають практично той самий набір послуг, що їх власний хостинг-провайдер, але при цьому надають власну технічну підтримку.
Веб-хостинг часто надається як частина звичайного набору послуг інтернет-провайдера. Користувачу в першу чергу необхідно оцінити об'єм ресурсів, які буде споживати сайт. Зокрема слід визначити необхідність бази даних, програмного забезпечення для реалізації скриптових мов та потрібну операційну систему. Більшість хостинг-провайдерів використовують на своїх серверах Linux і широкий набір програмного забезпечення. Звичайною конфігурацією для Linux-сервера є платформа LAMP: Linux, Apache, MySQL та PHP/Perl/Python. Клієнтам веб-хостингу можуть також знадобиться і інші сервіси: електронна пошта, бази даних мультимедійних сервісів і т.д. Пакети веб-хостингу часто включають системи управління змістом сайтів, щоб не обтяжувати користувача технічними аспектами обслуговування.
Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.
© 2011-2020 tops.org.ua