ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Підводні камені безкоштовного хостингу

Чому не варто користуватися послугами безкоштовних хостингів

У нашій країні народ настільки любить халяву, що готовий віддати за неї будь-які гроші.

В. Задорнов

Всі звичайно ж знають афоризм про те, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, проте бажання халяви часто є непереборним. Ця стаття для тих, хто хотів би дізнатися які підводні камені можуть чекати на так званих безкоштовних хостингах.

Перше, на що слід звернути увагу — це те, що безкоштовних ресурсів не буває в принципі. Навіть, якщо у хостера є тимчасово незадіяні потужності, то і в цьому випадку він не буде роздавати їх безкоштовно. Причин для цього декілька:

 • додатковий знос компонентів сервера;
 • у разі виникнення проблем на сервері хостер буде змушений оплачувати додатково час кваліфікованих працівників, що усувають цю проблему;
 • хостер таким чином втрачає гроші, оскільки для користувача зникає необхідність платити за те, що можна взяти безкоштовно.

Однак, існує безліч способів, якими хостер може не тільки компенсувати збитки від безкоштовного хостингу, а й непогано заробити. Серед цих способів є як цілком легальні, так і просто шахрайські. Перелічимо найбільш відомі з них.

Яким чином безкоштовні хостинги отримують прибуток?

 • У договорі на обслуговування безкоштовного хостера часто прямо вказується, що сайти розміщені на безкоштовному хостингу, а також весь вміст належить хостеру. Тобто, якщо раптом ваш сайт стане дуже популярним, хостер з ймовірністю 100% просто забере його собі.
 • Деякий час (зазвичай близько року) сайт працює нормально, однак, як тільки на сайті з'являється більш-менш значуще число відвідувачів, відбувається наступне. Хостер копіює ваш сайт в архів, а сам сайт видаляє з сервера. Власнику сайту відсилається повідомлення, про те, що на сервері зламався жорсткий диск, всі дані втрачені, але їх можна відновити. При цьому процедура відновлення платна і коштує це 10, 100, 1000 доларів і вище залежно від цінності сайту і жадібності хостера. Власнику сайту нічого не залишається як платити або кидати сайт.
 • Після певного часу роботи сайту власнику сайта приходить повідомлення про перевищення лімітів навантаження і пропонується перейти на платний тариф. При цьому найчастіше просто забрати сайт і перенести його на інший хостинг не вийде, оскільки хостер при цьому блокує експорт бази даних сайту. Важливо відзначити, що величина тарифу розраховується не тільки так, щоб покрити всі витрати хостера за ваше перебування на безкоштовному хостингу, але і безкоштовний хостинг для тисяч тих користувачів, які використовують безкоштовний хостинг, однак при спробі перевести їх на платний тариф просто кидають свої сайти. Таким чином, у такого хостера навіть у разі оплати ви отримаєте посередній хостинг за завищеною ціною.
 • Особливий випадок являє собою так звані безкоштовні конструктори сайтів типу ucoz. Одного разу створивши сайт за допомогою такого конструктора, буде дуже складно і дорого змінити хостинг, оскільки такі конструктори спеціально створюються унікальними і захищаються патентами. Таким чином хостер отримує можливість утримувати сайти на своєму хостингу, навіть у тому випадку, коли хостинг перестає бути безкоштовним, стає дуже дорогим або просто жахливим за якістю.
 • Нав'язлива реклама, примусово розміщується на ваших сайтах.
 • Прихована реклама, яку на початкових етапах не видно, але при перевищенні певного числа відвідувачів на сайті (зазвичай вже при більш ніж 10 відвідувачів одночасно) ваш сайт підміняється рекламним постером.
 • Ще один особливий випадок безкоштовного хостингу — це хостинги, які просять якусь одноразову оплату, після якої вони нібито нададуть вам довічно безкоштовний хостинг. Однак, при цьому слід розуміти, що після внесення такої оплати хостер відразу перестає бути зацікавленим у тому, щоб надавати якісні послуги. Більш того: в його інтересах, щоб після оплати ви якомога швидше залишили хостинг. Іноді, також можливо, що деякі час хостинг буде непоганим, але рівно до тих пір, поки ви створюватиме їм рекламу розповідаючи про такий халявний хостинг і за рахунок цього хостера буде надходити достатня кількість таких одноразових платежів. Однак, як тільки частота цих платежів почне знижуватися, цей хостинг одразу зникне разом з вашими сайтами.

Так чи існує по-справжньому безкоштовний хостинг?

Слід зазначити, що можливі окремі випадки надання безкоштовного хостингу без підстав. Так, наприклад, можливий безкоштовний хостинг для сайтів безприбуткових організацій, зокрема, освітніх або наукових, в цьому випадку хостер, зазвичай, лише просить розмістити посилання на сайт хостингу на головній сторінці. Також можуть собі дозволити надавати безкоштовний хостинг такі великі компанії як Google за рахунок того, що в їх системи управління вбудована легко реалізована можливість додати рекламний блок, на якому може заробляти веб-майстер, однак при цьому приблизно половина надходжень від реклами забирає собі Google.

Проте, навіть у відносно чесних безкоштовних хостингів є серйозні недоліки:

 • Власник безкоштовного хостингу завжди залишає за собою право видалити ваш сайт без пояснення причин. Це й зрозуміло, оскільки було б великою дурістю з боку хостера надавати безкоштовну послугу, а потім ще й бути вимушеним виправдовуватися у разі, коли у нього вже не буде можливості або бажання продовжувати надавати цю послугу.
 • Також серйозним недоліком є те, що основні пошукові системи типу Google і Яндекс не дуже шанують сайти розташовані на безкоштовних хостингах і особливо з безкоштовними доменами. Тому на розкрутку сайту на безкоштовному хостингу знадобиться набагато більше зусиль, якщо це взагалі вдасться зробити.

Що ж робити?

Звичайно можна тримати сайти і на безкоштовних хостингах, але ні в якому разі не варто довіряти їм серйозні проекти. Обов'язково регулярно робіть резервні копії сайту і при першій нагоді переносите сайт на адекватний платний хостинг. Для простих сайтів на чистому html цілком підійде один з найбільш недорогих тарифів:

Якщо ж ви будете використовувати CMS (системи керування змістом сайту), наприклад WordPress, Joomla або Drupal, то швидше за все знадобиться один з просунутих тарифів:

Радимо вам вибирати з хостингів з аптаймом не менше 99.94%. Для комфортної роботи практично з будь-якої CMS знадобиться не менше 128Мб оперативної пам'яті, при цьому для сайтів з високим навантаженням радимо вам вибирати тарифи з числом одночасних з'єднань з базою даних не менше 50.

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua