Tops.org.uaРейтинги платного і безкоштовного хостингу |
Чому не варто користуватися послугами безкоштовних хостингів
У нашій країні народ настільки любить халяву, що готовий віддати за неї будь-які гроші.
В. Задорнов
Всі звичайно ж знають афоризм про те, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці
, проте бажання халяви часто є непереборним. Ця стаття для тих, хто хотів би дізнатися які підводні камені можуть чекати на так званих безкоштовних хостингах
.
Перше, на що слід звернути увагу — це те, що безкоштовних ресурсів не буває в принципі. Навіть, якщо у хостера є тимчасово незадіяні потужності, то і в цьому випадку він не буде роздавати їх безкоштовно. Причин для цього декілька:
Однак, існує безліч способів, якими хостер може не тільки компенсувати збитки від безкоштовного хостингу, а й непогано заробити. Серед цих способів є як цілком легальні, так і просто шахрайські. Перелічимо найбільш відомі з них.
безкоштовні конструкторисайтів типу ucoz. Одного разу створивши сайт за допомогою такого конструктора, буде дуже складно і дорого змінити хостинг, оскільки такі конструктори спеціально створюються унікальними і захищаються патентами. Таким чином хостер отримує можливість утримувати сайти на своєму хостингу, навіть у тому випадку, коли хостинг перестає бути безкоштовним, стає дуже дорогим або просто жахливим за якістю.
безкоштовногохостингу — це хостинги, які просять якусь одноразову оплату, після якої вони нібито нададуть вам довічно безкоштовний хостинг. Однак, при цьому слід розуміти, що після внесення такої оплати хостер відразу перестає бути зацікавленим у тому, щоб надавати якісні послуги. Більш того: в його інтересах, щоб після оплати ви якомога швидше залишили хостинг. Іноді, також можливо, що деякі час хостинг буде непоганим, але рівно до тих пір, поки ви створюватиме їм рекламу розповідаючи про такий
халявнийхостинг і за рахунок цього хостера буде надходити достатня кількість таких одноразових платежів. Однак, як тільки частота цих платежів почне знижуватися, цей хостинг одразу зникне разом з вашими сайтами.
Слід зазначити, що можливі окремі випадки надання безкоштовного хостингу без підстав
. Так, наприклад, можливий безкоштовний хостинг для сайтів безприбуткових організацій, зокрема, освітніх або наукових, в цьому випадку хостер, зазвичай, лише просить розмістити посилання на сайт хостингу на головній сторінці. Також можуть собі дозволити надавати безкоштовний хостинг такі великі компанії як Google за рахунок того, що в їх системи управління вбудована легко реалізована можливість додати рекламний блок, на якому може заробляти веб-майстер, однак при цьому приблизно половина надходжень від реклами забирає собі Google.
Проте, навіть у відносно чесних
безкоштовних хостингів є серйозні недоліки:
Звичайно можна тримати сайти і на безкоштовних хостингах, але ні в якому разі не варто довіряти їм серйозні проекти. Обов'язково регулярно робіть резервні копії сайту і при першій нагоді переносите сайт на адекватний платний хостинг. Для простих сайтів на чистому html цілком підійде один з найбільш недорогих тарифів:
Якщо ж ви будете використовувати CMS (системи керування змістом сайту), наприклад WordPress, Joomla або Drupal, то швидше за все знадобиться один з просунутих тарифів:
Радимо вам вибирати з хостингів з аптаймом не менше 99.94%. Для комфортної роботи практично з будь-якої CMS знадобиться не менше 128Мб оперативної пам'яті, при цьому для сайтів з високим навантаженням радимо вам вибирати тарифи з числом одночасних з'єднань з базою даних не менше 50.
Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.
© 2011-2020 tops.org.ua