ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Як вибрати хостинг

Керівництво з вибору хостингу для початківців

Найпростіша інструкція по вибору хостингу виглядає приблизно таким чином. Залежно від країни, де ви знаходитесь, відкриваєте Рейтинг українського хостингу або Рейтинг російського хостингу і вибираєте бажано з першого трьох-п'яти хостингів, який вам підійде за ціною або просто здасться привабливіше інших. Далі звертаєтеся у відділ продажів хостингу або службу підтримки і просите надати вам безкоштовний тестовий доступ. Зазвичай, такий доступ дають приблизно на тиждень. Далі просите допомогти вам встановити сайт на хостинг. Вам обов'язково допоможуть, а на деяких хостингах навіть зроблять велику частину роботи за вас. Судячи з того, наскільки швидкою і кваліфікованою буде допомога, ви зможете самостійно зробити висновок про якість служби підтримки і, відповідно, чи варто далі мати справу з цим хостингом. Якщо хостинг не надає безкоштовний тестовий період, то спочатку беріть хостинг не більше ніж на місяць. Невеликим недоліком такого підходу є те, що хостер напевно запропонує тариф що є більш дорогим. Тому врахуйте, що в більшості випадків для нового сайту підійде найдешевший тариф або наступний після нього. Головне не варто витрачати на вибір тарифу занадто багато часу, оскільки змінити його не складає ніякої проблем і робиться це в пару кліків і при цьому ви навіть не втратите вже заплачені гроші, а лише доплатите за різницю між тарифами.

Слід зазначити, що до покупки хостингу потрібно зареєструвати доменне ім'я. Оптимальні за ціною пропозиції ви можете знайти на сторінці Недорогі реєстратори доменів. Окремо відзначимо, що, якщо на хостинг частково поширюється правило дешеве не може бути хорошим, то в разі реєстрації доменів ситуація прямо протилежна. Багато компаній пропонує домени за ціною, яка може перевищувати собівартість навіть в 10 раз і при цьому насправді вони навіть не самі реєструють домени, а лише збирають замовлення і на цьому заробляють. Далі слід зазначити, що, на жаль, при реєстрації доменів не буває тестових періодів і мінімальний термін реєстрації становить 1 рік. Якщо вам хтось пропонує домен безкоштовно, то це лише означає, що вас таким чином намагаються прив'язати до свого хостингу, оскільки в цьому випадку ви не будете мати права його змінити, в іншому випадку ви або втратите домен або вам все одно доведеться виплатити вартість реєстрації домена на рік. З цієї ж причини не слід реєструвати домен і хостинг в одній і тій же компанії.

Якщо ж ви не хочете покладатися на послуги служби підтримки хостингу, а хочете все зробити самостійно, то бажано уважно вивчити Основні параметри хостингів.

Є щонайменше сотні параметрів як окремих тарифів, так і самого хостингу, від яких в кінцевому підсумку залежить якість роботи сайтів користувачів. Деякі з цих параметрів відомі й очевидні, але більшість кінцевим користувачам не відомі і приховані від них. Дізнаються вони про них, зазвичай, коли виникають проблеми, наприклад, коли від хостера приходить лист щастя, в якому вказується, що сайт створює дуже велике навантаження і тому він тимчасово відключений. У разі ж безкоштовного хостингу сайт може бути просто видалений навіть без повідомлення. На платних хостингах при цьому зазвичай пропонується перейти на тариф якнайдорожче, але іноді доводиться міняти хостинг, переходити зі звичайного хостингу на віртуальний або навіть виділений сервер.

Прекрасно, якщо основна причина підвищеного споживання ресурсів — це значне збільшення числа відвідувачів. І, звичайно, не дуже приємно, коли проблеми з'являються через жадібність хостера. Справа в тому, що більшість сайтів зазвичай споживають зовсім невелику частину від тих ресурсів, які пропонуються за тарифами хостингу. Наприклад, по тарифу може пропонуватися 10 Гб на жорсткому диску і на одному хостингу розміщуються 500 подібних сайтів, при тому, що загальний об'єм жорсткого диска становить всього 1000 Гб. Тобто, якби всі власники сайтів зайняли б по 10 Гб, то місця для всіх просто не вистачило б. Проте в переважній більшості випадків, сайти займають менше 2 Гб, тому до пори, до часу, ніяких проблем не виникає. Для того, щоб мати законні підстави не дати власникам сайтів отримати весь об'єм ресурсів, хостери вводять додаткові, зазвичай, приховані обмеження, які вказуються в договорі дрібним шрифтом, наприклад обмеження на максимальний розмір файлу, максимальне число файлів, обмеження на розмір бази даних і так далі.

Тут ми описали лише одну з найпростіших ситуацій, однак, можливі проблеми іноді не очевидні навіть для самого хостера, тому в деяких договорах власникам сайтів просто радять використовувати розумну частина ресурсів сервера, залишаючи при цьому на свій розсуд визначення реального розміру цього навантаження.

На жаль, не завжди просто передбачити яке саме навантаження буде створювати сайт і як до цього навантаження поставиться хостер. Тому універсальним рецептом буде, як ми вже радили, взяти тестовий період і мінімальний тариф на місяць у одного з хостингів представлених в наших рейтингах. Після такої розвідки боєм вам зазвичай відразу стане зрозуміло чи підходить вам цей хостинг або цей тариф чи ні.

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua