ru uk

Tops.org.ua

Рейтинги платного і безкоштовного хостингу

Додати в обране: Додати в Вибране

Основні параметри VPS/VDS

Розшифровка основних параметрів віртуальних хостингів VPS/VDS, які потрібно враховувати при їх виборі

Параметри хостингів зазначені в цьому розділі використовуються в наступних рейтингах:

Аптайм
це відсоток часу доступності сайту хостингу. У формулах позначається як U.
Існують два параметра, якими характеризують безперервність роботи сайтів, це Аптайм і доступність. Найчастіше ці два поняття вживаються як синоніми. У загальному випадку ці поняття бажано звичайно розрізняти. В операційних системах сімейства nix є команда uptime, яка показує час безперервної роботи сервера. Саме цей параметр, перекладений в процентне відношення, часто гордо вивішується на сайтах хостингів. При цьому, звичайно, немає згадки, що безперервність роботи сервера і доступність сайтів, які розташовані на цьому сервері, зовсім не одне і те ж. Можуть не працювати програми, які забезпечують роботу сайтів, або може просто не працювати інтернет-канал. В обох випадках сайти будуть недоступними навіть при Аптайм 100%, тому доступність є набагато більш інформативним параметром. Саме цей параметр використовується нами в рейтингах. Для його оцінки використовується перевірка доступності веб-сервера хостингу. Однак, дотримуючись традиції, ми будемо називати цей параметр аптаймом.
HDD
об'єм на жорсткому диску. У формулах позначається як Vhdd.
Деякі хостинги почали пропонувати можливість вибору між відносно повільними класичними магнітними накопичувачами і сучасними твердотільними накопичувачами SSD. Зазвичай при цьому за одну і ту ж ціну пропонується в два рази більше місця на магнітних носіях, проте слід врахувати, що швидкість їх роботи може бути на порядок повільніше.
RAM
об'єм оперативної пам'яті. У формулах позначається як Vram. У таблицях через дріб може бути зазначено гарантоване значення і максимально доступне.
Для того, щоб можна було з відносним комфортом використовувати найпростіші графічні оболонки для операційних систем, наприклад xfce, бажано мати не менше 512 Мб, при цьому мінімально необхідним об'ємом буде приблизно 256 Мб.
CPU
Fcpu — частота процесора віртуального сервера з урахуванням ліміту використання ресурсів фізичного процесора сервера хостингу. У разі, коли за тарифом надається ресурси декількох ядер, в колонці вказується частота одного ядра, помножена на кількість ядер.
Значення частоти не є особливо показовим параметром, оскільки насправді зазвичай у хостера є багато серверів, на яких встановлені різні процесори, у яких може відрізнятися не тільки частота, але і тип процесора.
Трафік
об'єм інтернет — трафіку, що надається безкоштовно.
Зазвичай за перевищення об'єму трафіку доводиться доплачувати. У деяких не особливо сумлінних хостерів оплата за трафік понад ліміт настільки велика, що можна влетіти на сотні доларів, тому уважно читайте умови договору. Що стосується хостингів, які заявляють відсутність лімітів за трафіком, то це звичайно не відповідає дійсності, оскільки самі хостери в обов'язковому порядку сплачують трафік в центрах обробки даних, в яких розміщуються їх сервери.
Ширина каналу
ширина зовнішнього інтернет-каналу.
Часто хостинги дуже розпливчасто згадують реальну смугу пропускання доступну для кожного окремого акаунта. Пов'язано це з тим, що часто лімітів на смугу пропускання просто немає і можливість для окремих акаунтів зайняти весь канал обмежується лише лімітами за трафіком.
Віртуалізація
технологія поділу ресурсів фізичного сервера між акаунтами клієнтів, які на ньому розміщені.
Недорогі реалізації зазвичай виконуються на OpenVZ. Проте, у цієї системи є деякі недоліки і зазвичай вважаються більш зручними і надійними віртуалізації KVM і XEN. Для операційних систем сімейства Windows зазвичай рекомендують використовувати віртуалізацію Hyper-V.
Час відгуку
час в мілісекундах між моментом відправлення першого байта по протоколу http (метод GET) і моментом отримання першого байта відповіді сервера. У формулах позначається як T.
Цей параметр докладно описаний в розділі Основні параметри хостингів | Час відгуку.
SSD
вказує на те, що хостинг використовує замість звичайних магнітних накопичувачів сучасні швидкі твердотільні накопичувачі.
IP
кількість IPv4 - адрес
В даний час у зв'язку з вичерпанням IPv4 - адрес зазвичай в тарифи включають тільки одну адресу.
IPv6
рівень підтримки нової версії протоколу IP, покликаної вирішити проблеми, з якими зіткнулася попередня версія (IPv4) при її використанні в Інтернеті, за рахунок використання довжини адреси 128 біт замість 32.
Цей параметр докладно описаний в розділі Основні параметри хостингів | IPv6.
HTTPS
рівень підтримки передачі даних по захищеному протоколу https.
Цей параметр докладно описаний в розділі Основні параметри хостингів | https.
Аптайм SLA
гарантований рівень аптайма за угодою про рівень надання послуги (англ. Service Level Agreement (SLA)).
Зазвичай мається на увазі, що компанія зобов'язується як мінімум компенсувати вартість хостингу за час простою, який призводить до зниження аптайма нижче вказаного рівня.
Оцінка Web Of Trust
Добуток оцінки хостингу за 100-бальною шкалою і надійності оцінки (також оцінюється за 100 - бальною шкалою).
Цей параметр докладно описаний в розділі Основні параметри хостингів | Оцінка Web Of Trust.
Хостер, Адреса хоста, Сервер, Опис сервера, Адреса сервера
параметри сервера, на якому розміщується сайт хостинг провайдера, а також параметри, зазначені адміністратором сайту хостингу при реєстрації доменного імені (за даними сервісу Whois).
У достатньо великих хостерів сервери можуть знаходиться в різних країнах, проте розміститися в тій самій країні, в якій розміщений основний сайт хостера буде найпростіше. Що стосується імені хостера та його адреси, то слід насторожиться, якщо ці дані приховані або домен зареєстровано на приватну особу. Це може свідчити про низьку надійність хостера.

Сайт Tops.org.ua є інформаційним і не надає послуги реєстрації доменів або хостингу. Всі торгові марки, логотипи, а також товарні знаки є власністю їх власників.

© 2011-2020 tops.org.ua